„Wigilia na dworcu”

I kolejne święta Bożego Narodzenia i kolejne wspólne spotkanie społeczności Romera. Pan dyrektor Marek Świder złożył wszystkim życzenia, podziękował także za coroczny udział społeczności Romera w „Szlachetnej paczce”, zbiórce na rzecz ucznia naszej szkoły, w Mikołajkowym biegu charytatywnym. Pan dyrektor ogłosił również wyniku konkursu na najlepsza świąteczną dekorację klas, na pierwszym miejscu uplasowały się klasy II d i III b, miejsce trzecie przypadło klasie III a.Pani  dyrektor Joanna Lichoń przekazała podziękowania od dwóch pań , do których trafiła „Szlachetna paczka”, po raz kolejny okazało się, że mamy wielkie serca i nie brak nam wrażliwości. W tym szczególnym dniu pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę pracowników obsługi, panią Janinę Jagódka i pana Edwarda Paździorko, dziękujemy za lata pracy w naszej szkole i życzymy dużo zdrowia i spokoju.
Uczniowie przygotowali program, który miał nas wprowadzić w tę piękną atmosferę świąt. Znaleźliśmy się na jednym z dworców kolejowych jakich tysiące w całym świecie. Czwórka bezdomnych dojrzewała na naszych oczach do tego, by przypomnieć sobie o narodzinach Jezusa, piękne połączenie trudnych czasów współczesnego świata z tamtym Betlejem. Okazuje się, że nawet najtwardsze serca kruszy „Jezu malusieńki”.
Oczywiście nie mogło obyć się bez wspólnego śpiewania kolęd, pomagał nam w tym szkolny zespół muzyczny i działający od niedawna chór, brawo dziewczyny- piękny śpiew.  Na koniec udaliśmy się do klas, by złożyć sobie życzenia i zjeść barszcz z uszkami, którego zapach unosił się po całej szkole. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!