NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 ROZPOCZĘTY.


1 września, jak co roku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by rozpocząć nowy rok szkolny. Obok uczniów klas pierwszych i drugich wstawiło się 95 pierwszoklasistów, na początku lekko przestraszeni, ale szybko się ze sobą zintegrowali i z uśmiechem wysłuchali informacji o szkole. Zwracając się do zgromadzonych, Pan dyrektor Marek Świder zwrócił uwagę na wyzwania, które czekają uczniów klas pierwszych-adaptacja w nowym środowisku, jak jednak powiedział „Nie taki Romer straszny”, przed uczniami klas trzecich  trudne zadanie – osiągnąć wyniki przynajmniej takie, jak tegoroczni maturzyści.
 Pan dyrektor poinformował społeczność szkolną o wynikach tegorocznej matury; po raz kolejny zdanej w 100% – jedyna szkoła w powiecie z takim wynikiem. Aż 32 maturzystów osiągnęło 100% wynik zarówno z matury ustnej jak i pisemnej Najlepsi z nich: Sylwia Jaśkowiak z klasy 3b (94,50%), Gabriela Porada z klasy 3a (91,83%) i Radosław Gałka z klasy 3b (89,50), otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców.  Ubiegły rok szkolny obfitował również w wiele sukcesów w olimpiadach przedmiotowych (ich uczestnicy zapewnili sobie indeksy na studia), zawodach sportowych (drużyna dziewcząt Ligii LA wyjeżdża do Kołobrzegu na mistrzostwa Polski).
 Pan dyrektor zachęcał również do skorzystania  z dodatkowych zajęć, które szkoła oferuje (wymiana polsko –niemiecka, polska-izraelska, działa chór szkolny ”Animato”, wydawana jest gazeta „Wieści Rabczańskie”, działają koła przedmiotowe i inne). Na koniec  powiedział  „Życzę wszystkim wszelkiej pomyślności w życiu codziennym a także wielu sukcesów naukowych, niech pobyt w szkole w tym roku będzie twórczy i przyniesie wiele zadowolenia uczniom i wszystkim pracownikom szkoły”.
Tak więc „odrobina” ciężkiej pracy i kolejne sukcesy murowane !

Informacja

Drużyna dziewcząt awansowała do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Korespondencyjnej Ligi LA – Gratulujemy. Finał odbędzie się w Kołobrzegu 19 – 20 września.

Chętnych uczniów z klas pierwszych zapraszamy na treningi lekkoatletyczne, które rozpoczniemy w połowie sierpnia (dokładne informacje podamy niebawem).

Zapraszamy wszystkich chętnych na trening la w czwartek 30.08.2018 o godzinie 15 na stadion KS Wierchy w Rabce-Zdroju.

Matura 2018 – 100 % zdawalność

Z dumą i wielkim zadowoleniem przyjęliśmy wyniki tegorocznej matury. Nasi maturzyści  (w tym roku do matury przystąpiło 95 uczniów) kolejny raz odnotowali bardzo dobre wyniki. Matura okazała się „łatwa”, zdali ją wszyscy, bez żadnych poprawek, osiągając przy tym znakomite rezultaty.
Średni wynik w szkole z matury obowiązkowej to 73,4% (j. polski pisemny i ustny, j. obcy pisemny i ustny, matematyka pisemna). Na uwagę zasługują wyniki z matematyki – średni wynik w szkole 75,4%, j. angielskiego – 79,8%, j. niemieckiego – 95 %.
Średni wynik w szkole z matury rozszerzonej wyniósł 50,9 % (matura pisemna z j. polskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, j. angielskiego i niemieckiego). Przy czym: WOS – 85%. j. niemiecki – 61%, j. angielski – 57,5%,  polski – 52,5%, geografia – 49,1%, fizyka 47,3%, matematyka 44,3%.
Serdecznie gratulujemy naszym maturzystom i życzymy dalszych sukcesów.

Czas na podsumowanie.


Rok szkolny 2017/2018 można uznać za zakończony. Można śmiało powiedzieć , że był to bardzo dobry rok dla uczniów Romera. Dowodem na to  jest 56 nagród, które odebrali najlepsi.
Pan dyrektor Marek Świder  wręczył nagrody tym , którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, najwyższa średnia  w szkole to 5,38. Swoje nagrody otrzymali ci, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Sportowcy także sprawili nam wiele miłych niespodzianek więc i oni zostali nagrodzeni. Kilkoro uczniów otrzymało nagrody za wysoką  frekwencję, w tym czworo za 100%.
Uroczystość uświetnił szkolny chór, który z występu na występ pokazuje, że ciężka praca, ale i pasja mogą przynieść taki piękny efekt – wielkie brawa!!!
Teraz czas na odpoczynek, podróże, przygody – wspaniałych wakacji i do zobaczenia 3 września.

Szczur, Limbo i Turbo Kozak czyli Dzień Sportu.

Nie są to imiona bohaterów ale nazwy niektórych dyscyplin, w których zmierzyli się uczniowie Romera w tradycyjnym Dniu Sportu.
Część konkurencji odbyła się na Sali gimnastycznej, przy gorącym dopingu publiczności, część, jak rzut balonem na zewnątrz szkoły.
By wytrwać w „bojach” i dopingowaniu, wszyscy wspomagali się pysznymi kiełbaskami z grilla. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy, taki dzień jest fajnym sposobem na wspólne  odstresowanie.